Tervetuloa minimarkkinoille ja vuosikokoukseen Kuopioon 19.3.2022

28.2.2022

Paikka: Kuopion Raittiustalo, Minna Canthin katu 52 / etäyhteys

Aika: lauantai 19.3.2022, kokous klo 14,

          minimarkkinat & näyttely avoinna klo 11-16

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset vuosikokousasiat. Kokouksen esityslista tämän postauksen lopussa. 

Kokouksen yhteydessä järjestetään pienimuotoiset minimarkkinat ja näyttely 😍 Kuopion seudun nukkekotiharrastajat järjestävät minimarkkinat ja näyttelyn "Miniminikylä - pienten mittakaavojen taloja". Jos sinäkin haluat tulla markkinoille myymään tuotteitasi, täytä alloleva lomake. Myyntipöydän hinta vain 10 €, maksu paikan päällä. Pöytiä on rajoitetusti, joten toimi nopeasti! Paikalle tulee myös kierrätyspöytä. Tuo siihen tavaroita ja materiaaleja, tai vie pois! Markkina- ja kokousasiakkaita palvelee päivän ajan myös kahvio 🍰

HUOM! Vuosikokous järjestetään tapahtuma-ajankohdan aikaisia koronarajoituksia ja -määräyksiä noudattaen. Jos koronan takia tapahtuma Raittiustalolla joudutaan perumaan, kokous pidetään vain etäyhteydellä. Ilmoitamme mahdollisesta kokouksen peruuntumisesta Nukkekotiyhdistys ry:n some-kanavilla 👀

Kaikki jäsenet ovat tervetulleita vuosikokoukseen! 

Etäyhteydellä osallistuminen kokoukseen on mahdollista. Ilmoita lomakkeella osallistutko kokokoukseen etäyhteydellä vai saavutko paikan päälle. Jos osallistut kokoukseen paikan päällä, kerro myös mahdolliset ruokarajoitteet kokoustarjoilua varten. Ennakkoilmoittautuneille kokousvieraille on tarjolla kahvia sekä pientä suolaista ennen kokouksen alkua.

Kiinnostaisiko hienon 30-vuotiaan yhdistyksen toiminnasta päättäminen? 

Erovuoroisten tilalle tarvitaan hallitukseen innokkaita tekijöitä. Hallituksen jäsenenä voit vaikuttaa paljon yhdistyksen toimintaan ja harjaantua yhteisten asioiden hoitamisessa. Hallituksen kesken hoidetaan esimerkiksi jäsenlehtien ja myyntituotteiden postitus, jäsenrekisterin ylläpito, sekä uusien myyntituotteiden valinta ja kehittely. Messu-tiimissä pääset kiertämään tapahtumia ja some-tiimissä voit tiedottaa laajaa seuraajakuntaa nukkekotiaiheista. Tehtävät jaetaan kiinnostuksen mukaan. Hallitus kokoontuu pääosin etänä, joten voit osallistua missä päin Suomea tahansa. 

Etkö pääse vuosikokoukseen, mutta haluaisit mukaan päättämään asioista? Kerro kiinnostuksestasi 12.3.2022 mennessä allaolevalla lomakkeella.

Lämpimästi tervetuloa vaikuttamaan!

Mitä haluat tehdä
Ethän ole robotti? Kirjoita yhteenlaskun vastaus alle.

Nukkekotiyhdistys ry Vuosikokous 2022

Esityslista

Aika: lauantai 19.3.2022 klo 14:00

Paikka: Kuopion Raittiustalo, Minna Canthin katu 52, 70100 Kuopio/etäyhteys

 

1.     Kokouksen avaus

2.     Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa

         ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa

3.     Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus   

4.     Kokouksen työjärjestyksen hyväksyminen 

5.     Tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajan lausunto tilikaudelta 2021

6. Tili- ja vastuuvapauden myöntäminen tilivelvollisille 

7.     Toimintasuunnitelma alkaneelle tilikaudelle 2022 

8.     Tulo- ja menoarvio tilikaudelle 2022 

9.     Liittymis- ja jäsenmaksujen suuruudet seuraavalle tilikaudelle 2023

10. Valitaan hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle kaudelle 2022-2023

12 .   Valitaan toiminnantarkastaja tilikaudelle 2022 

13.   Muut asiat 


14.   Kokouksen päättäminen